O nas

Misja Firmy

Misją firmy jest pomoc w rozwijaniu Twojego biznesu. Nasze usługi w szczególności dotyczą wsparcia w finansach oraz zarządzaniu.

Najważniejszymi naszymi wartościami jest skuteczne i profesjonalne działanie oparte na etyce, odpowiedzialności oraz szacunku dla drugiego człowieka.

Dewizą firmy jest dbałość i troska o Twój biznes. Profesjonalizm, upór, zaangażowanie i determinacja pozwoli nam zrealizować wspólnie wyznaczone cele. Będziemy mogli skutecznie wesprzeć rozwój Twojego biznesu.

Staramy się lepiej zrozumieć Twój biznes tak by móc więcej z siebie dać. Podchodzimy do każdego projektu indywidualnie, traktując go wyjątkowo.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jan Gudaniec, założyciel Etycznefinanse.pl

Dotychczasowe doświadczenie pozwoliło mu zgłębić mechanizmy działania dużych firm korporacyjnych jak też mniejszych prywatnych. Posiada doświadczenie zarówno wśród firm polskich, zachodnich jak również spółek wschodnich (Rosja, Ukraina). Brał też czynny udział w rozwijaniu startupów.

Posiada wiedzę praktyczną i teoretyczną (MBA i szereg szkoleń w Polsce i zagranicą) z finansów jak również całościowego zarządzania firmą. W czasie dotychczasowej pracy nabył umiejętności radzenia w kryzysowym działaniu firmy i przechodzenia przez zmiany organizacyjne.

Przez pierwsze 6 lat pracował w centrali SEATa w Polsce, poczynając od stanowiska specjalisty ds. finansowych. Następnie rozszerzał zakres obowiązków dochodząc do stanowisku dyrektora finansowego. Był odpowiedzialny za finanse oraz inwestycje. W dużej części przyczynił się do rozwoju tej firmy.

Następnie pracował dla firmy Johnson and Johnson. Objął stanowisko dyrektora ds. finansowych z odpowiedzialnością za finanse, logistykę i IT. Głównym zadaniem było zwiększenie zyskowności firmy, wprowadzenie jasnych procedur finansowych i wprowadzenie rachunku wyników dla każdego produktu.

Od roku 2003 pracował ponownie w firmie Iberia Motor Company S.A. na stanowisku dyrektora finansowego i członka zarządu z odpowiedzialnością za finanse, administrację i informatykę. Zarządzał w sumie 20 osobowym zespołem. Był również członkiem rad nadzorczych w firmach córkach. Głównym zadaniem była pomoc od strony finansowej w dalszym rozwoju firmy oraz wspieranie inwestycji.

W latach 2008/2009 pracował w firmie Iberia Motor Rus w Moskwie na stanowisku dyrektora finansowego, odpowiadał za finanse oraz był współodpowiedzialny za pozostałe aspekty działalności firmy. Głównym zadaniem była pomoc w rozwoju firmy w bardzo trudnym okresie kryzysu, jaki panował wówczas w Rosji.

Od końca roku 2009, korzystając z nabytego doświadczenia, jako jeden z prekursorów na rynku polskim, świadczy usługi zewnętrznego dyrektora finansowego w ramach EtyczneFinanse.pl. Świadczone usługi pozwoliły wielu firmom wzrosnąć oraz znacząco poprawić wyniki finansowe.

Jego głównymi atutami jest duża skuteczność w osiąganiu celów, umiejętność zarządzania i motywowania zespołu, silna orientacja na zysk.

Posiada wysoką wiarygodność w instytucjach finansowych wynikająca z nienagannej współpracy, opartej na wieloletnim zaufaniu.

Posiada wykształcenie wyższe, skończył Politechnikę Warszawską oraz SGH w Warszawie, posiada tytuł MBA. Ukończył w międzyczasie szereg kursów dokształcających w zakresie finansów oraz zarządzania organizowanych przez renomowane ośrodki szkoleniowe.

Przez kilka lat dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu finansów ze studentami uczelni SGH.

Dużą wagę przykłada do uczciwości, etyki w biznesie i szacunku dla drugiego człowieka.

Jego pasje to nie tylko finanse ale również sporty zimowe, kitesurfing, sztuki walki oraz podróże.

Jest mężem oraz ojcem.

Back to top